15 Temmuz Şehitleri Anma,Demokrasi ve Milli Birlik Haftası Etkinlikleri Başladı

    Adıyaman’da “15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Haftası” etkinlikleri kapsamında,Şehitlikler ziyaret edilerek, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit olan asker, polis ve vatandaşlar için mevlit okutuldu.
 
    Yenipınar Camii’nde okunan Mevlidi Şerife Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, Garnizon Komutanı Albay Davut Kulalar, Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, Vali Yardımcıları, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, İl Emniyet Müdürü Metin Alper, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Veysel Direk, İl Müftüsü Mehmet Ali Öztürkçü, kurum amirleri, Emniyet Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Polis Memurları, askerler ve vatandaşlar katıldı.   
 
    Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda, Müftülük görevlileri tarafından ilahiler seslendirildi. Yenipınar Camii'nin tıklım tıklım dolduğu mevlid programında eller semaya kaldırılarak vatanın ve milletin mukaddesatı uğruna şehit olanlar ile 15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit olan asker, polis ve vatandaşlar için dualar edildi.
 
    Programın sonunda, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü görevlileri tarafından vatandaşlara lokum dağıtıldı.