Koruyucu Aileler İftarda Buluştu

          Adıyaman Valiliği ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Adıyaman Belediyesinin ev sahipliğinde koruyucu aile iftar programı düzenledi.

         Türkiye Petrolleri Sosyal Tesislerinde düzenlenen programa Adıyaman Valisi Abdullah Erin’in eşi Sayın Gülhan Erin, Garnizon Komutanı Albay Davut Kulalar ve Eşi Fatma Kulalar, Belediye Başkan Vekili Sait Kutlu ve Eşi Şule Kutlu, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy ve Eşi Ünzile Atasoy, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Emin Yücekaya ve Eşi Birsel Yücekaya, Türkiye Petrolleri Bölge Müdürü Hikmet Aslandere ve Eşi Nuran Aslandere, Aile Ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Veysel Direk ve Eşi Betül Direk, Koruyucu Aileler ve Çocuklar, Çocuk evleri Koordinasyon Merkezinde ve Çocuk Evleri sitesinde kalan çocuklar ile Aile Ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü personelleri katıldı.
           
       İftar programında bir konuşma yapan Vali Abdullah Erin’in eşi Gülhan Erin  “Bu anlamlı iftar sofrasında bizleri bir araya getiren Aile ve Sosyal Politikalar il müdürlüğümüze teşekkür ediyorum. Bu vesileyle hepinizin mübarek Ramazan ayını tebrik ediyor, bu kutsal ayın birlik ve beraberliğimizin pekişmesine ve kardeşliğimizin gelişmesine katkı sağlamasını ülkemiz başta olmak üzere tüm İslam âlemine hayırlar getirmesini temenni ediyorum. En değerli varlığımız olan çocuklarımızın en iyi şekilde yetiştirilmesi için Devletimiz bütün imkânlarını seferber etmiş durumdadır. Bu çerçevede sunulan hizmetlerin temelinde öncelikle çocuklarımızın kurum bakımına alınmadan evde Ailesinin yanında desteklenmesi bunun mümkün olmaması halinde koruyucu Aile ve evlat edindirme hizmetlerinin devreye alınması yaklaşımı yatmaktadır.

      Bu yıl Türkiye genelinde 102 bin 458 çocuğumuz ailelerinin yanında destek almaya devam ederken, Adıyaman’ımızda da gönül elçileri projesi kapsamında 12 koruyucu ailemizin yanında 17 çocuğumuz desteklenmektedir. İlgi ve desteğe muhtaç çocuklarımıza hamilik yaparak onlara sevgi, muhabbet ve desteklerinizi esirgemeyerek yüzlerine tebessüm ve küçük yüreklerine mutluluk kattığınız için çok teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun.” Dedi
Programın sonunda İftara katılan çocuklara çeşitli hediyeler verildi.